«Если кто хочет идти за Мною, отвергнись себя, и возьми крест свой, и следуй за Мною» Мф16,24
Język polski
Staraniem miejscowej wspólnoty i o. Redemptorystów, którzy w niej posługują po ponad pięciu latach zamknięcia została wyremontowana kaplica. Przez ten okres Msza Święta była sprawowana w domach katolików. Na remont wcześniej nie było środków finansowych, a teraz dzięki pomocy ludzi Dobrej Woli z Polski i Polskiej Misji Katolickiej w Monachium, którzy wspierają posługę redemptorystów w Kazachstanie w kaplicy znowu jest Msza Święta. 
читать далее
Święto Ofiarnia Pańskiego w Kościele Katolickim obchodzone jest jak dzień życia Konsekrowanego. Jest już tradycją, że osoby Konsekrowane Pietropawłowskiego Dekanatu w Kazachstanie świętują razem swoje oddanie się Bogu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia gdzie z radością przyjmują ich posługujący tam ojcowie Redemptoryści.
читать далее
 o. Tomasz Jakubczak CSsR, otrzymał 30 listopada 2016 r. nagrodę władz państwowych z okazji Dnia Pierwszego Prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa – w uznaniu zasług w rozwój regionu, dialog międzyreligijny i działalność charytatywną. 
читать далее
Trzeciego listopada w mroźny i słoneczny dzień w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Pietropawłowsku gdzie posługują Redemptoryści miało miejsce spotkanie dwóch bratnich chrześcijańskich religii: Katolików i Prawosławnych.
читать далее

Литургический календар

« »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс