«Если кто хочет идти за Мною, отвергнись себя, и возьми крест свой, и следуй за Мною» Мф16,24
Język polski
 Redemptoryści z Regii św. Gerarda – obejmującej Rosję i Kazachstan – spotkali się na swoim dorocznym zebraniu w Pietropawłowsku (płn. Kazachstan) w dniach 4-6 października 2016 roku.
читать далее
Kazachstan świętuje 25-lecie niepodległości i z tej okazji odbyła się także w Pietropawłowsku międzyreligijna dysykusja o stosunkach państwo-religia.
читать далее
6 marca 1752 r. został wydany dekret Senatu Rosji o budowie nowej iszymskiej linii od uroczyska, zwanego "Głowa Zwierza" na Tobole do twierdzy omskiej. Nosiła nazwę "gorzkiej linii", gdyż przebiegała wzdłuż gorzkich, słonych i słodkowodnych jezior.
читать далее
W 2013 roku minęło 20 lat od rozpoczęcia pracy redemptorystów w Rosji i Kazachstanie. Z tej racji w sobotę i niedzielę 6-7 kwietnia odbyły się w Pietropawłowsku na północy Kazachstanu uroczystości rocznicowe. Podczas Eucharystii w niedzielne przedpołudnie dziękowano Bogu za ofiarną posługę redemptorystów dla katolików żyjących w tym mieście i jego okolicznych miejscowościach. Eucharystii przewodniczył o. Dariusz Paszyński, przełożony redemptorystów w Rosji i Kazachstanie.
читать далее

Литургический календар

« »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс